About

English

Wojciech Stopka is an young photographer based in Nowy Targ, Poland. 

Photography for him is an inspiring beauty, extremely challenging. He thinks that  photography is a beauty that is difficult to capture to the naked eye. It is not just a moment, emotion, or visually good looking picture - it's something much more complex.

"For me There is no bigger satisfection when me and my clients are glad with the result, that’s the moment when it is clear to me why I became a photographer"

Polski

Fotografia to sztuka piękna, inspirująca, ale też niezwykle wymagająca. Dla jednych jest ona źródłem wspomnień, dla innych oderwaniem od rzeczywistości, a dla jeszcze innych artystycznym sposobem ekspresji emocji. Dla mnie fotografia to piękno, które trudno uchwycić gołym okiem. Nie jest to tylko chwila, emocja, lub wizualnie ładny obrazek- to coś o wiele bardziej złożonego. Fotografia to szukanie historii, łamanie stereotypów oraz – podobnie jak w muzyce – tworzenie przemyślanej i klimatycznie spójnej kompozycji. Nie zamykam się jednak na spontaniczne fotografowanie, starając się zawsze zachowywać otwarty umysł. Uważam, że dobre zdjęcie, to nie zawsze techniczne zdjęcie, dlatego staram się dostrzec coś wyjątkowego i niepowtarzalnego w każdej sekundzie danego dnia. Mimo to każdego dnia szlifuję swój warsztat, szkoląc się i współpracując z najlepszymi w kraju oraz szukając nowych wyzwań i inspiracji w codziennej pracy.

 

"Nie ma dla mnie większej satysfakcji niż gdy klient i ja jesteśmy w 100% zadowoleni z efektu końcowego, wtedy uświadamiam sobie dlaczego tak naprawdę zostałem fotografem"